Młodzi Teologowie – FODA

Młodzi Teologowie

MŁODZI TEOLOGOWIE

Jest to grupa, która powstała w odpowiedzi na potrzebę studentów, by istniało miejsce, w którym będą mogli nabyć, usystematyzować i pogłębić swoją wiedzę na temat podstaw teologii Kościoła Katolickiego. Zatem do propozycji FODY dołączyli „Młodzi Teologowie”.

Spotkania prowadzone są w sposób przyjazny i bezstresowy. Za każdym razem rozpoczynamy krótką modlitwą o światło i prowadzenie Ducha Świętego, by móc w pełni skupić się na rozważaniu tematu na dany dzień i dojść do trafnych wniosków. W ich trakcie bazujemy na fragmentach z Pisma Świętego oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego, a wszystko to odbywa się pod okiem naszego duszpasterza akademickiego o. Efraima. Każdy z uczestników może zadać pytanie, jeśli tylko coś jest niejasne, bądź nurtuje go jakieś zagadnienie. W trakcie trwania rozważań można bez problemu napić się ciepłej herbaty czy coś przekąsić (by zadbać o dobrą kondycję szarych komórek). Po wyczerpaniu tematu kończymy nasze dyskusje modlitwą i jest to już czas na luźne rozmowy, które umożliwiają nam lepsze poznanie drugiego człowieka.

Spotkania grupy odbywają się w wybrane piątki o godzinie 19:30 na salkach FODY. Zachęcamy serdecznie do śledzenia naszych planów tygodniowych, by już wcześniej zarezerwować sobie czas w kalendarzu!