Klub Książkowy i Filmowy – FODA

KLUB KSIĄŻKOWY I FILMOWY

Klub książkowy i filmowy – to w założeniu bardzo prosty i przyjęty z wielkim entuzjazmem pomysł FODY. 

Comiesięczne spotkania stają się miejscem dyskusji, którą staramy się wyprowadzić z przeczytanej historii i oprzeć na poznanych doświadczeniach, a zakres tychże dyskusji jest niejednokrotnie dużo głębszy i szerszy niż badana książka. Przy większych czy też mniejszych utworach każdy z nas zwróci uwagę na co innego. W ten sposób lepiej możemy poznać motywy bohaterów, ich zachowanie i z większym zainteresowaniem zbadać fikcyjny świat.

Klub jest gronem przyjaznych osób, które dzielą się pasją do czytania książek i motywują się wzajemnie do zwiększania zakresu czytanych pozycji. W naszym gronie możesz się podzielić bez obaw ideami, na które naprowadziły Cię dzieła czytanych autorów.

W żadnym wypadku nie ograniczamy się do poszczególnego gatunku. Przemierzamy ten ocean książek we wszystkie strony świata i postaramy się odwiedzić każdą zasugerowaną wysepkę, nawet te egzotyczne, „bo nie ma książki tak złej, żeby nie przyniosła jakiego pożytku”. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W planach klubu jest poznawanie kolejnych książek, nie tylko takich klasyków jak „1984” czy „Mistrz i Małgorzata” lecz również mniej znanych, które zainspirowały klubowiczów do podzielenia się przeczytanymi utworami z innymi.

Kolejnym klubowym celem będzie rozbudowa  portfolio o kolejne teksty kultury. W pierwszej kolejności będą to filmy. Odbywać się to będzie na podobnych zasadach jak dotychczasowe spotkania, lecz zamiast książki omawiać będziemy film, który mógłby zostać obejrzany we wspólnym gronie.

Jeśli chcesz podzielić się ciekawą książką, filmem, swoimi przemyśleniami o danej książce, poznać ciekawych i interesujących ludzi, a także brać udział w pasjonujących dyskusjach, zapraszamy Cię do wspólnego budowania Klubu Książkowego i Filmowego.

Wpadnij choć na chwilę, a może zostaniesz na dłużej.

„Czytanie jest to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów.”
Jarosław Iwaszkiewicz