Liturgiczna Służba Ołtarza – FODA

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁATRZA

Wchodząc do świątyni, wchodzisz w inną rzeczywistość. Odkąd w czwartek, przed swoją męką, Jezus dał nam Siebie na zawsze, ołtarz jest miejscem świętym. Świętym, ale jednocześnie zapraszającym do siebie wszystkich. Nie jest wyłącznością tych nieskazitelnych i doskonałych. W wieczerniku stół otaczali uczniowie, a Kościół wyciągnął z tego prawdę; prezbiterium nie może być puste. Biała alba jest dla ciebie zaproszeniem do bliskiego uczestnictwa w największym cudzie, który dokonuje się codziennie, pełnym takiej głębi, której nigdy do końca nie pojmiesz. Jesteś częścią liturgii i jej piękna, więc idziesz, żeby służyć

Wychodzisz, cały na biało.

Liturgiczna Służba Ołtarza to grupa młodych mężczyzn, którzy chcą posługiwać przy liturgii i nabożeństwach we franciszkańskiej wspólnocie. Pomagają swoją obecnością jak najpełniej przeżywać liturgię i dostrzegać jej piękno. Niosą znaki, i sami są znakiem świętych obrzędów. W fodzie razem z nami formują się i biorą udział we wspólnych aktywnościach. 

Prezbiterium nigdy nie będzie wystarczająco pełne. Czy też chciałbyś tam stanąć? Nie wymagamy od ciebie wcześniejszego doświadczenia i umiejętności. Przyjdź, jeśli masz w sobie chęć do służby Panu i Kościołowi. Nasi lektorzy i duszpasterze nauczą cię tego, co potrzebujesz wiedzieć i pomogą pogłębić rozumienie liturgii, zyskasz także nowe relacje z bożymi ludźmi.

Kiedy się spotykamy? Lektorzy są potrzebni wszędzie tam, gdzie dzieją się święte obrzędy. Służą podczas studenckich Mszy świętych w niedzielę o godzinie 20:00 oraz we środy o godzinie 19:30, a także na adoracjach i nabożeństwach.