Schola – FODA

SCHOLA

Cel naszej scholi jest bardzo prosty: śpiewać i odkrywać czym śpiew jest i może się jeszcze stać.

Przez lata naszego śpiewania do słownikowej definicji śpiewu (1. «wykonywanie utworów muzycznych głosem»; 2. «melodyjne dźwięki wydawane przez niektóre ptaki»; 3. «nauka śpiewu jako przedmiot w szkole; też: lekcja tego przedmiotu») dodaliśmy następujące: śpiew to radość, praca, miłość, modlitwa, wolność, rozwój, wyrzeczenie, nagroda, orzeźwienie, zabawa, ofiara, manifest, otwarcie, szczerość i wiele innych.

Co tydzień śpiewamy na Mszy Świętej niedzielnej i by nasz śpiew przygotować spotykamy się na próbach. Celem prób nie jest doprowadzenie do stanu kiedy myślisz tylko o śpiewie, ale kiedy już w ogóle nie musisz o nim myśleć, a nim żyć. Jeżeli chcesz zaznać, czym śpiew potrafi prawdziwie być, jeżeli chcesz razem z innymi tworzyć i budować coś wspaniałego na chwałę Pana, w końcu jeżeli lubisz śpiewać i chcesz się rozwinąć (uwaga! Nikt nie będzie oceniał Ciebie według twoich umiejętności, to co w śpiewie się liczy to zapał) przyjdź. Oprawa niedzielnej liturgii to tylko początek. Schola to wspólnota śpiewu i modlitwy, która wykracza poza ramy miejsca i czasu.

Próby scholi odbywają się w czwartki o godz. 19:30 i niedziele o godz. 18:00. Osoby chcące dołączyć do scholi zapraszamy szczególnie w czwartki.

Czekamy na Ciebie!